Akustični paneli
Akustični paneli poskrbijo za boljšo prostorsko akustiko, saj zmanjšujejo prekomerni hrup iz ozadja in so hkrati dekorativni. Zvočno primerno okolje je tako pomembno kot primerna toplota, prezračevanje ali svetloba. Vsi ti dejavniki pripomorejo k dobremu počutju in zdravju zaposlenih.
Iz naše ponudbe
Akustični paneli za dobro prostorsko akustiko
V večjih pisarnah s številnimi delovnimi mesti je prekomerni hrup moteč za zaposlene. Hrup še posebno vpliva na koncentracijo, produktivnost in komunikacijo med zaposlenimi. Tako so nastali akustični paneli oziroma pregradni paneli, ki absorbirajo hrup iz okolice. Prav tako se akustične pregrade za mize uporabljajo kot protihrupne pregrade med samimi delovnimi mesti. Lahko pa se v ta namen uporabijo tudi samostojne akustične premične predelne stene, ki se prosto prestavljajo po prostoru in ločujejo med seboj posamezna delovna mesta ali pa skupine le-teh.
Poleg tega, da absorbirajo zvok, popestrijo prostor z različnimi oblikami in barvami. Lahko so iz filcu podobnega materiala, ki ga pridobivajo iz odpadne plastike ali pa so oblazinjeni v različna dekorativna blaga. Akustične panele lahko obesimo pod strop ali pa jih integriramo v montažni strop. Posebno dekorativni pa so akustični paneli ECOCero na stenah ali stebrih. Integrirani paneli imajo lahko tudi svetila oziroma imajo led svetlobne trakove.
Akustični paneli pa niso namenjeni le pisarnam in restavracijam oziroma hotelom. Odlično se obnesejo tudi doma v spalnicah, predsobah, dnevnih sobah in otroških sobah kot okrasna stenska oziroma stropna dekoracija ali le kot pregradna stena.
Silent box ali tihi boks
Razvoj in uspeh podjetja je tudi odraz organizacije dela. Zaposlene spodbuja k večji kreativnosti in inovativnosti. K uspehu zaposleni prispevajo s svojim individualnim delom ali pa se na primer pri projektu povezujejo in svoje ideje in rešitve oblikujejo znotraj timov. Ko je projekt zaključen, se oblikuje nov tim za nek drug projekt, kjer je nabor članov in njihovo število lahko drugačno. Temu seveda sledi tudi povsem drugačen koncept postavitve delovnih mest. Osnova za takšen način dela je večja odprta pisarna, kjer je mogoče delovna mesta poljubno grupirati in ločevati glede na timsko delo s pregradnimi ali akustični paneli.
Posledično se znotraj takšne pisarne ne moremo izogniti hrupu, kot so zvonjenje telefonov, pogovori med zaposlenimi, zvoki tipkovnic in še bi lahko naštevali. Vse našteto je lahko zelo moteče za zaposlene. To pomeni, da akustika močno vpliva na produktivnost in ima dolgoročno tudi negativne vplive.
Pri odprtih pisarnah se zato vedno pogosteje pojavlja tihi boks oziroma silent box, ki spominja na telefonske govorilnice in ga sestavljajo akustični paneli. Silent box povsem preprečuje motenje zvokov iz okolice kot npr. Qyos. Video konferenco ali sestanek dveh do štirih članov tima lahko opravimo v tihi sobi, ki je dejansko mini akustična konferenčna soba. Ima vgrajeno osvetlitev, dostop do inštalacij, lastno prezračevanje in opremo, kot je oblazinjeno pohištvo in miza. Silent box nam tudi omogoča, da si lahko sredi aktivnosti v pisarni privoščimo odmor v popolni tišini.